Beschrijving
Phyllostachys edulis `Viridisulcata` lijkt zeer sterk op Phyllostachys edulis `Bicolor`. De halmen zijn net als bij `Bicolor` geel met een groene sulcus. Het blad heeft alleen meer crèmekleurige strepen. Deze soort is ook sterker als de vorm `Bicolor`.
Eigenschappen
| familie | Phyllostachys |
| hoogte | 8 - 12 meter |
| halmdoorsnede | 6 cm |
| halmkleur | Geel met groen |
| blad | 4-10 cm lang en 0,5 tot 1,5 cm breed |
| bladkleur | Groen en soms bont |
| standplaats | zon |
| winterhardheid | -15 °C tot -18 °C |
| herkomst | China |
| groeiwijze | opgaand en sierlijk |
| polvormend | nee |
| haag | nee |
| reuze | ja |
| bloei | nee |
| eetbaar | ja |
