Beschrijving
Verschild van de Phyllostachys viridis doordat de jonge halmen eerst zachtgroen tot lichtgeel zijn en later verkleuren naar heldergeel met af en toe een contrasterende groene streep. Dit soort is in 1865 geïntroduceerd in Europa.
Eigenschappen
| familie | Phyllostachys |
| hoogte | 6 - 8 meter |
| halmdoorsnede | 5 cm |
| halmkleur | Geel |
| blad | 13 cm lang en 2,5 cm breed |
| bladkleur | Groen |
| standplaats | zon tot halfschaduw |
| winterhardheid | -22 °C |
| groeiwijze | opgaand |
| favoriet | nee |
| polvormend | nee |
| haag | nee |
| bodembedekker | |
| hoog | nee |
| reuze | nee |
| bloei | nee |
| eetbaar | nee |
| bladplant | nee |
