Beschrijving
Deze vorm is ontstaan als een mutatie uit Phyllostachys praecox `Violascens`. Hij is dan ook bijna identiek aan deze bamboe. Het enige verschil is dat de sulcus van `Violascens Aureosulcata` geel van kleur is. Samen met de verschillende kleuren lengtestrepen op de halm is dit een prachtig kleurenspel.
Eigenschappen
| familie | Phyllostachys |
| hoogte | 6 - 8 meter |
| halmdoorsnede | 5 cm |
| halmkleur | Overig |
| blad | 10 cm lang en 1,5 cm breed |
| bladkleur | Groen |
| standplaats | zon tot schaduw |
| winterhardheid | -15 °C |
| groeiwijze | opgaand |
| favoriet | nee |
| polvormend | nee |
| haag | nee |
| bodembedekker | |
| hoog | nee |
| reuze | nee |
| bloei | nee |
| eetbaar | ja |
| bladplant | nee |
