Beschrijving
Phyllostachys makinoi heeft opvallend zeer sterk wit bepoederde jonge halmen. Later verkleuren de halmen naar grijs/groen. Een erg mooi en decoratief soort. Onder de Phyllostachys soorten de blauwste halmen! In Taiwan in China wordt deze bamboe tot 18 meter hoog.
Eigenschappen
| familie | Phyllostachys |
| hoogte | 5 - 7 meter |
| halmdoorsnede | 4 cm |
| halmkleur | Wit/blauw bemeeld |
| blad | 10 cm lang en 2 cm breed |
| bladkleur | Groen |
| standplaats | zon tot halfschaduw |
| winterhardheid | -15 °C |
| herkomst | Taiwan en Fujian in China tot 1500 meter hoogte |
| groeiwijze | opgaand |
| favoriet | nee |
| polvormend | nee |
| haag | nee |
| bodembedekker | |
| hoog | ja |
| reuze | nee |
| bloei | nee |
| eetbaar | nee |
| bladplant | nee |
